Fotografia Produktowa | Packshot | Zdjęcia produktów na stole bezcieniowym.

Nasza oferta obejmuje także fotografię produktową. Wykonujemy zdjęcia pokazujące produkt w taki sposób, aby przyciągał oko i przyczyniał się do poprawy rankingów sprzedaży.

Realizujemy różnorodne projekty, począwszy od prostych fotografii na jednolitym tle, pokazujących produkt „czarno na białym” wraz z jego szczegółami i detalami, tzw. packshot’y, po bardziej złożone aranżacje i stylizacje produktu , np. w dedykowanym otoczeniu lub z dodatkowym udziałem modela czy modelki.

Zdjęcia produktowe (packshoty)

Fotografia produktowa typu packshot najlepiej ukazuje naturę danego produktu. Zdjęcia produktowe wykonywane są w studiu. Produkt przedstawiany jest na białym tle, co pozwala zachować jego podstawowe właściwości. Poprzez dobrze dobrane oświetlenie idealnie odwzorujemy kolory oferowanych przez Państwo produktów.

Gładkie tło, dobrze dopasowane oświetlenie oraz perfekcyjne przygotowanie produktu ułatwiają późniejszą obróbkę zdjęć. Packshoty to często nie jedno zdjęcie, a sekwencja wielu fotografii tego samego produktu, ukazująca go z różnych stron, pod wieloma kątami. Dobrze wykonane zdjęcia produktowe przyciągną potencjalnych odbiorców i zwiększą sprzedaż.

Packshoty poddane retuszowi są atrakcyjniejsze wizualnie i wyróżniają się na tle innych zdjęć tego samego przedmiotu bez obróbki. Retuszowane zdjęcia produktowe mają realny wpływ na skuteczność innych działań promocyjnych.

Gdzie wykorzystuje się zdjęcia produktowe?

W dzisiejszych czasach zdjęcia produktowe wykorzystywane są przede wszystkim w sklepach internetowych, ale używa się ich także w katalogach reklamowych, do wysokiej jakości druków wielkoformatowych, np. Billboardów.

Atrakcyjne zdjęcia produktowe, działają na wyobraźnię, reklamują asortyment i mają bezpośredni wpływ na wizerunek Twojej marki.

Fotografia reklamowa

Zdjęcia tego typu wykonywane są zazwyczaj w aranżowanych scenografiach. Pozwala to ukazać istotne cechy, a także zastosowanie oferowanych przez Państwa produktów. Fotografie te powinny zachwycać i przyciągać wzrok odbiorcy już od “pierwszego spojrzenia”, a tym samym umiejętnie promować produkt oraz wzbudzać zainteresowanie daną usługą. W dzisiejszych czasach “kupujemy” oczami, dlatego nawet najlepszy opis produktu, nie zachęci do kupna tak dobrze, jak jedno rewelacyjne zdjęcie reklamowe.

Retusz zdjęć

Retusz to przede wszystkim usuwanie drobnych niedoskonałości. Atrakcyjny retusz wymaga dużych pokładów cierpliwości, dobrego oka oraz zmysłu w estetyki. Poza podstawowymi czynnościami, wymienionymi powyżej, retuszowanie to także wycinanie niepożądanych fragmentów tła, dodawanie lub usuwanie cienia czy odbicia, łączenie kilku zdjęć w jedno, poprawa kształtu, usunięcię bądź dodanie refleksów.

Proces retuszowania w całości odbywa się w naszym studio w Słupsku, gdzie nasi graficy korzystając z zaawansowanego sprzętu i nowoczesnego oprogramowania, mają fizyczny kontakt z produktem. To niezmiernie ważne, ponieważ pozwala wykorzystać wszystkie możliwości, aby uczynić fotografię idealną.

W naszej ofercie znajduje się zarówno podstawowy retusz zdjęć jak i ten przeznaczony dla najbardziej wymagających klientów - retusz High - End.

Cennik zdjęć

Wycena zależy od rodzaju produktu, stopnia zaawansowania scenografii oraz od całkowitej ilości produktów do sfotografowania.
Produkty wymagające montażu, wypychania / prasowania, biżuteria, szkło, duże i ciężkie przedmioty, skomplikowane lub połyskliwe produkty – podlegają indywidualnej wycenie.