Zdjęcia i Filmy Promocyjne z Drona 4k

Nowoczesna Technologia Filmowania Z Powietrza

Oferujemy kompleksowe usługi wykonania zdjęć i filmowania z drona. Wykonujemy ujęcia z drona na terenie całej Polski, ale przede wszystkim w miejscowościach takich jak: Słupsk, Ustka, Koszalin, Bytów. Miastko

Filmowanie dronem to nasze stałe zajęcie.
Latamy Dronami DJI, kręcimy filmy ze stabilizatorów i gimbali DJI RONIN, używamy GoPro, Slider Camera i innych nowinek technologicznych pozwalających uchwycić ujęcie z nowej, nieznanej dotąd perspektywy.

Tworzymy pełne pasji ujęcia filmowe i telewizyjne w najlepszej dostępnej technologii dronem z kamerą 4K wyposażoną w 1 calowy przetwornik oraz 20-megapixelową matrycę EXMOR R (CMOS) z autofocusem oraz optymalnym kątem widzenia 84°, 8.8 mm – 24 mm (35 mm format), przesłoną f/2.8 – f/11 oraz wysokim bitrate’m 100mbps, zapewniając tym samym najwyższej jakości obraz.

Wykonujemy zdjęcia z drona na terenie Słupska i okolic, jak również w całej Polsce. Zajmujemy się również montażem video, filmów reklamowych, promocyjnych, korporacyjnych, oraz kompleksową obsługą video marketingu dla firm.

Ponad to zajmujemy się pomiarami fotogrametrycznymi. Wykonujemy inspekcję niedostępnych lub trudno dostępnych obiektów inżynieryjnych (np. ciepłociągi). Realizujemy inspekcję obiektów budowlanych (np. budowy autostrad, budynków magazynowych, biurowców) a także obiektów wysokich (np. kominy, maszty) oraz przemysłowych (fabryki, elektrociepłownie, huty).
​Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie.

FOTOGRAFIA Z DRONA

Wykonujemy zdjęcia w trudnych warunkach. Najczęściej fotografujemy obiekty budowlane, eventy, architekturę, krajobrazy, wydarzenia sportowe, piękne miejsca , panoramy miasta i natury, akweny i zbiorniki wodne, ludzi podczas pracy oraz relaksu stylowe miejsca, a także śluby i wesela. Przygotowujemy zdjęcia do katalogów, do wydruku wielkoformatowego. Wykonujemy zdjęcia sferyczne, modele 3D, ortofotomapy i wiele innych rodzajów zdjęć lotniczych.

FILMY I UJĘCIA Z DRONA

Wykonujemy unikalne ujęcia filmowe, reklamowe oraz telewizyjne z lotu ptaka. Wszystkie materiały w najwyższej jakości 20 mpxl 4K 50/60 fps. Dzięki umiejętnościom operatorskim oraz systemom stabilizującym lot (stabilizacja w trzech płaszczyznach), wykonywane przez nas filmy są płynne i całkowicie pozbawione drgań. Ujęcia takie jak naloty, wzloty, panoramy, różne perspektywy, pod kątem 90 stopni, niskie ujęcia z nad wody, a nawet te w ograniczonych strefach powietrznych wymagających pozwolenia na lot (CTR czy EP) zawsze wykonujemy profesjonalnie.

Jesteśmy certyfikowanymi operatorami BSP (bezzałogowych statków powietrznych) tzw. dronów ze świadectwem kwalifikacji wydanym przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Filmy i zdjęcia

Dokumentacje i inspekcje budowlane od 600 zł

Dokumentacje dla deweloperów, zdjęcia i filmy z drona dla firm budowlanych, oraz agencji nieruchomości, możemy wykonać także ortofotomapy.

Wykonujemy przede wszystkim filmy dla:
– Firm budowlanych
– Firm transportowych
– Deweloperów
– Firm budujących domy z bali
– Firmy kładących dachy
– Firm budujących garaże

Przeprowadzamy także inspekcje budowlane, możemy wlecieć w trudno dostępne miejsca i je wyraźnie sfotografować
Zrealizujemy również film reklamowy dla firm budowlanych

Filmy i zdjęcia

Koncerty i eventy

od 600 zł

Wykonujemy relacje i transmisje z koncertów oraz różnego typu imprez rozrywkowych z perspektywy lotu ptaka.

Wykonujemy przede wszystkim:
– Koncerty na otwartych przestrzeniach
– Eventy dla firm
– Imprezy integracyjne
– Eventy sportowe
– Eventy dla dzieci (na dzień dziecka)
– Imprezy sportowe
– Targi i wystawy
– Imprezy okolicznościowe
– Inscenizacje (bitwy, walki, rekonstrukcje wojenne)

Filmy i zdjęcia

Wydarzenia i eventy sportowe

od 700 zł

Filmowanie oraz transmitowanie z drona wszelkiego typu wydarzeń sportowych. Nakręcimy dla Ciebie te amatorskie, jak i profesjonalne wyczyny.
Możemy nagrać i zrobić zdjęcia z góry:
– Meczów piłkarskich
– Biegów i maratonów
– Turniejów golfowych
– Imprez sportowych na plaży ( np. turnieju siatkówki)
– Sportów wodnych (żaglówki, skutery, kite surfing)
– Meczów futbolu amerykańskiego
– Wyścigów samochodowych i off road
– Zlotów samochodowych
– film typu Gym & Fitness (trening, crossfit etc.)

Filmy i zdjęcia

Teledyski i videoclipy

od 1000 zł

Ujęcia z powietrza stanowią wyjątkową perspektywę dla tworzenia teledysków muzycznych. Dzięki nim lepiej wyrazisz siebie i swoją muzykę.

Możemy nagrać i zrobić zdjęcia z góry:
– Plenery czołówki do teledysków
– Na loty z dużej wysokości
– Odjazdy od głównego bohatera na dużą wysokość
– Kręcenie się w okół bohatera
– Widoki skierowane w dół (90 stopni)
– dynamiczne ujęcia np. z jazdy samochodem
– Choreografie taneczne
– Ujęcia z koncertów
– Bardzo chętnie zrealizujemy także Twoje pomysły

Filmy i zdjęcia

Filmy promocyjne i spoty reklamowe z drona

od 1000 zł

Zdjęcia i filmy promocyjne z drona zapewnią nieszablonową reklamę m.in dla firm, instytucji czy ośrodków wypoczynkowych.
Dotrzyj tam, gdzie inni nie mogą!

Wykonujemy przede wszystkim filmy dla:

– Hoteli i pensjonatów
– Restauracji
– Firm modowych, odzieżowych
– Producentów żywności (sady, fabryki, pola)
– Firm budowlanych (producenci garaży, producenci dachów, etc)
– Klubów i obiektów sportowych
– Komisów i dealerów samochodowych
– Deweloperów i agencji sprzedaży nieruchomości
– Dla każdej innej firmy mającej pomysł na zdjęcia z powietrza

Co ma wpływ na cenę?

Cena usługi filmowania i fotografowania z powietrza, zależy od kilku ważnych czynników:

  • uwarunkowań urbanistycznych i przestrzennych, rodzaju ujęć (statyczne – dynamiczne),
  • czasu spędzonego na planie, ( średnio na ok godzinę lotu potrzebujemy jeszcze 2 godzin na przygotowania )
  • strefy przestrzeni powietrznej w jakiej będziemy się poruszać miejsca i odległości planowanej sesji.

Najważniejszym czynnikiem jest określenie czy obiekt – plan filmowo-fotograficzny, nie znajduje się w strefach przestrzeni powietrznych klasyfikowanych jako: zakazane, niebezpieczne, kontrolowane, ograniczone itp. W tych przypadkach procedura uzyskania zezwolenia na lot – jest bardziej złożona. Na decyzję często trzeba czekać od 3 do 7 dni. Często należy też przygotować termin zapasowy.

Najczęściej zadawane pytania

Podstawową jednostką rozliczeniową jest ilość wylotów (startów) w danej sesji. W zależności od potrzeb możemy zamówić lot w 1/2/3 i więcej startów.

Drugą formą rozliczenia jest tzw. dzień zdjęciowy na planie, obejmujący do 10/12 wylotów i czas około 8 godzin gotowości do startu. Należy również brać pod uwagę koszty dodatkowe np. koszt dojazdu na plan. W okolicach granic administracyjnych Warzawy – dojazdu nie doliczamy.

Czas lotu platformy na jednym komplecie pakietów zasilających jest uzależniony od kilku czynników. Pierwszym i zarazem najważniejszym jest temperatura zewnętrzna oraz warunki atmosferyczne. Najczęściej przyjmujemy czas bezpiecznego wylotu, czyli realizację materiału filmowego/zdjęciowego na 15-20 minut w jednej sesji.

W 100% tak. Każdy z naszych dronów posiada moliwość przesyłu obrazu podglądowego z kamery w czasie rzeczywistym. Tak więc osoba asystująca operatorowi może zobaczyć w jakiej konfiguracji mają być wykonane materiały. Poza tym na planie filmowym/zdjęciowym zrzucamy materiał na komputer w celu sprawdzenia jego jakości i w razie potrzeby dokręcamy materiał który jest gorszej jakości.

Drony czyli Bezzałogowe Statki Powietrzne, jak sama nazwa wskazuje, są względem prawa takimi samymi użytkownikami przestrzeni powietrznej jak statki załogowe i podlegają wszystkim przepisom Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej i regulacjom Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Dlatego też, podstawowa znajomość przepisów Prawa Lotniczego jest nieodzowna aby latać świadomie w miejscach do tego przeznaczonych. Naruszenie kontrolowanych czy też zakazanych przestrzeni powietrznych bez uzgodnienia przez Bezzałogowe Staki Powietrzne (Drony) jest traktowane jako przestępstwo i zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5. Tak więc nie można latać bez zezwolenia w strefach kontrolowanych lotnisk cywilnych i wojskowych. Nie mozna latać w strefach zakazanych, ograniczonych czasowo, w strefach niebezpiecznych. Wszystkie te i inne miejsca publikowane są w biuletynach PAŻP – warto się z nimi zapoznać, zanim zlecimy wykoanie ujęć z drona. Nieznajomość prawa nie jest czynnikiem łagodzącym dla pilota, czy operatora.

  • Rodzaj realizacji materiału (film/fotografia),
  • Planowany termin realizacji,
  • Planowane wykorzystanie materiału, ( ważne z punktu widzenia prawnego) zawsze możemy doradzić jak można ograć dane miejsce bez naruszenia praw własnościowych,
  • Miejsce realizacji, lokalizacja obiektu: miejscowość lub współrzędne geograficzne w celu sprawdzenia strefy przestrzeni powietrznej w której będziemy chcieli realizować materiał.
  • Planowana ilość wylotów w jednej sesji (1/2/3 wyloty lub zdjęcia poranne i popołudniowe, czyli dzień zdjęciowy.
  • Niezbędne podanie jest bezpośredniego kontaktu telefonicznego do osoby odpowiedzialnej za organizację sesji zdjęciowej/fotograficznej w celu możliwości szybkiego kontaktu w przypadku potrzeby pozyskania istotnych informacji niezbędnych do wykonania wyceny zlecenia.

Z naszego doświadczenia najbardziej udane (plastyczne) materiały realizowane są albo wczesnym przedpołudniem – poranek lub w porze popołudniowej (w zależności od pory roku). Materiał jest wtedy miękko doświetlony, bardzo ładnie eksponowane są półcienie i kolory. W tych porach dnia, również są najbardziej stabilne warunki w powietrzu. Co ma niebagatelny wpływ na jakość realizowanych ujęć filmowych. Najmniej plastyczne materiały udaje się zrealizować w okolicach południa – gdy słońce znajduje się bezpośrednio nad obiektem (planem filmowo – fotograficznym). Oczywiście należy wybrać odpowiedni czas planowanej realizacji aby nie filmować „pod słońce” (chyba, że takie jest założenie scenariusza. Możemy także nagrywać w nocy, jednak wtedy obszar nagrań powinien być ładnie doświetlony (np. centrum miasta, duże skrzyżowanie).